20 Yıldır Zirvede: Babylon

İstanbul, gerçekten de kültür sanat konusunda bu işin meraklısına istediği hemen her şeyi sunabilecek bir zenginliğe ve birikime sahip. Asırlardır dünyanın en gözde merkezleri arasında yer alan ve çok kozmopolit bir yapıya sahip olan bu muhteşem şehirde, canlı performans ve konser mekanları da bir o kadar revaçta ve popüler.

Özellikle internetin yaygınlaşması ve Instagram, Twitter, Snapchat gibi platformların oldukça aktif bir şekilde kullanılmaya başlaması sonrasında, insanların bu mekanlara olan ilgilerinde de büyük bir artış yaşandığı aşikar.

Hal böyle olunca, İstanbul’un en köklü eğlence merkezlerinden birisi olarak da gösterilen Babylon’a değinmeden geçmek büyük bir haksızlık olur.

Kurulduğu 1999 senesinden bu yana İstanbul’un sanat tarihine ve sanat geçmişine çok iyi bir katkı vermeyi başararak, bu alanda adeta efsaneleşen bir mekan olan Babylon, İstanbul’un en bilindik semtlerinden olan Beyoğlu’nda yer alıyor. Bu muhteşem mekan, birçok otorite tarafından sadece İstanbul’un değil Avrupa’nın da en gözde merkezlerinden birisi olarak gösteriliyor.

Eğlencenin Merkezi, İstanbul’un Simgesi: Babylon

Çok farklı müzik türlerinden usta isimleri, DJ’leri ve performans sanatçılarını sürekli olarak bünyesinde misafir eden bu efsane platform, gerek akustik düzeni, gerek mimarisi, gerekse de konumu ile adeta pırıl pırıl parlıyor.

Sadece Türkiye’den değil yurt dışından da birçok müzik otoritesinin sürekli olarak ziyaret ettiği ve ilgi duyduğu bir mekan olarak Babylon, bu alanda Türkiye’de markalaşmayı başarmış en köklü kurumlardan birisi olarak da kabul ediliyor.

Bu muhteşem merkez, aynı zamanda kendi marka gücünü sosyal medyada da çok iyi bir şekilde temsil ediyor. Artık Türkiye’nin de simge mekanları haline gelen ve ünü yurt içini de aşan Babylon, gerçekten de birçok usta sanatçının favori mekanı olarak biliniyor.

Birçok isim, çok çeşitli zamanlarda performanslarını sergilemek ve onları dinlemeyi dört gözle bekleyen hayranları ile buluşmak için bu enfes ve eşsiz mekanı tercih ediyor. Bu durum da Babylon’un İstanbul ve müzik sektörü için önemini bir kat daha arttırıyor. Birçok otoritenin de dediği gibi Babylon, İstanbul’da ve Avrupa’da ziyaret edilmesi gereken bir merkez.