Buraya da Gidin: Salon İKSV

İstanbul gerçekten de dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Özellikle de kültür sanat etkinliklerine ciddi bir merakınız varsa, bu şehir size gerçekten tüm isteklerinizi karşılayabilecek fırsatlar sunuyor. Bu sebeple gerek yerli, gerekse de yabancı birçok turist her gün İstanbul’a akın ediyor.

Bünyesinde artık 15 milyondan fazla kişiyi barındıran ve dünyanın kozmopolit şehirleri arasında yerini alan İstanbul’da, kültür ve sanat etkinliklerinin çeşitliliği bu durumun en güzel yanlarından birisi olarak kendini belli ediyor. Birçok farklı alanda uzmanlaşmış ve ün kazanmış isimler, şehrin çeşitli bölgelerinde hemen her gün sevenleri ile buluşuyor ve onlara hiç unutamayacakları saatler geçirtiyor.

Hal böyle olunca, bu kadar büyük bir şehirdeki etkinlikleri takip etmenin önemi de bir o kadar artıyor. İstanbul’daki en iyi performans mekanları neresi, İstanbul’daki en iyi konser merkezleri nerededir gibi sorular, insanların kafasında çok daha büyük bir önem taşıyor.

İstanbul’da aranacak bu tarz mekanlar denince akla belki de ilk gelen yerleden birisi Salon İKSV olarak dikkat çekiyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın kurmuş olduğu bu merkez, faaliyete geçmiş olduğu ilk günden bugüne çok çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

Kültür Sanatın Kalbi Salon İKSV’de Atıyor

İstanbul’un en gözde kültür sanat mekanlarından birisi olan ve aynı zamanda canlı performans alanında da oldukça aktif bir yer olarak dikkat çeken Salon İKSV’yi çok iyi yapan şey ise, gerçekten çok çeşitli müzik türlerine sürekli olarak başarılı bir şekilde ev sahipliği yapmayı başarıyor oluşu.

İstanbul’da kurulduğu günden bu yana 200’den fazla farklı müzik türlerinde aktif olan sanatçıyı misafirleri ile buluşturan salon, özellikle ambiyansı ve mekan kalitesi ile dikkat çekiyor.

İyi dizayn edilmiş mekanın, ses ve performans kalitesi de son derece ince bir titizlikle ayarlanmış. Bu durum da, orada faaliyet gösteren sanatçıların ve onları dinlemeye gelen hayranlarının işini daha da kolay yapıyor.

Uzun ve köklü geçmişi ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı bünyesinde olması ile Salon İKSV, bu güzel şehrin en popüler mekanları arasında yer alıyor.