iHerkesin iple çektiği hafta sonları güzel değerlendirildiği zaman daha da keyifli geçer. Hafta sonlarınızı iyi değerlendirebilmeniz için çeşitli aktiviteleri inceledik ve üç başlık altında topladık: “Aileyle yapılacak hafta sonu aktiviteleri”, “arkadaşlarla yapılacak hafta sonu aktiviteleri” ve “sevgiliyle yapılacak hafta sonu aktiviteleri”.

Aileyle Yapılacak Hafta sonu Aktiviteleri

Sinema

Yıllardan beridir popülerliğini hiç kaybetmeyen ve ailelerin birlikte çok iyi vakit geçirebileceği aktivitelerin başında sinema gelir. Patlamış mısır eşliğinde izlenen o film ve film çıkışı ailece yapılan kritikler hiç eskimeyecektir. Fakat ailecek gittiğiniz zaman seçebileceğiniz film türlerinin de sınırlı olduğunu unutmamak gerekir.

Bowling

Her yaşın oynayabileceği zararsız ve eğlenceli bir spor aktivitesi olan bowling, günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmiştir ve artık birçok yerde bowling salonları bulmak mümkündür. Ağır bir bowling topuyla 10 dubanın da tümünün yıkılmaya çalışıldığı bu oyunda çeşitli ağırlıkta toplar bulunmaktadır ve sakatlanma olasılığı oldukça düşüktür. Böylelikle bowling tüm ailenin oynayabileceği bir spor oyunu haline gelmiştir.

Piknik

Havaların güzelleşmesiyle ailelerin ve özellikle çocukların en sevdiği aktivitelerden biri olan piknik için Emirgan Parkı’nı öneriyoruz. Emirgan Parkı’nda çimlere uzanarak ve bir yandan da boğazın keyfini çıkararak ailenizle güzel ve uygun bütçeli zaman geçirebilirsiniz. Dilerseniz piknik keyfinizi bir üst seviyeye taşıyabilir ve Çengelköy’de gönül rahatlığıyla mangal yaparak ailenizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

Canlı Performanslar

  • Tiyatro: Günümüze kadar ülkemizde yeterince ilgi görmeyen bu sanatsal aktivite, günümüzde hızlı bir ilgi artışına maruz kalmıştır ve artık gişelerde tiyatro biletleri hızla tükenmektedir. Yine de özellikle amatör sanatçıların daha çok desteğe ihtiyaç duyduğu bu sanat dalını ailenizle destekleyerek hem güzel hem de kültürlü zaman geçirebilirsiniz. Bazı belediyelerin kültür merkezlerinde ücretsiz tiyatro gösterimleri yapılmaktadır.
  • Bale: Özellikle ailedeki çocuğun ilgisini keşfetmesi açısından baleye gitmek önemli bir aile aktivitesidir. Baleye ilginiz varsa ve bu şekilde ailecek zaman geçirmeyi tercih ederseniz Devlet Opera ve Balesi’nin etkinliklerini takip edebilirsiniz.
  • Konser: Artık her yerel belediyenin açık hava konserleri düzenlediği bu çağda ailecek konsere gitmemek büyük bir kayıp olarak nitelendirilebilir. İstanbul’da sıklıkla piyano konçertoları, resitaller ve ünlü sanatçıların performanslarına yer verilmektedir.