iEğlenceli hafta sonu aktiviteleri serimizde daha önce aileyle yapılacak hafta sonu aktiviteleri konusunda sizleri bilgilendirmiştik. Bu yazımızda ise “arkadaşlarla yapılacak hafta sonu aktiviteleri” başlığı altında sizleri bilgilendiriyor olacağız./i

Arkadaşlarla Yapılacak Hafta Sonu Aktiviteleri

Paintball

Eğer arkadaşlarınızla her zaman yaptığınızdan daha farklı ve daha ilginç bir şey yapmak istiyorsanız, bir yandan da muazzam bir ölçüde eğlenmek istiyorsanız mutlaka paintball’u denemelisiniz. Paintball genellikle ormanlık alanlarda özel silahlarla oynanan bir sportif oyundur. Bu silahların mermisini boyalar oluşturmaktadır. Genelde bayrak kapmaca mantığıyla oynanan paintball en az 2 takımla oynanmaktadır. Herkes sportif aktivitelerden veya oyuncak da olsa silahla oynanan oyunlardan hoşlanmayabilir. Ancak eğer paintball size ve arkadaşlarınıza hitap eden bir etkinlikse, bir hafta sonunuzu oyun ormanlarından birinde geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ev Partisi

Arkadaşlarınızla sürekli dışarıda buluşup bir şeyler içmek ile evde oturup hiçbir şey yapmamak arasında ince bir çizgi vardır ve bu çizgi de ev partisidir. Ev partisi vermek için arkadaş grubundan birinin evine gidilebilir veya ev kiralanabilir. Neticede bu evde müzik, atıştırmalık ve içecek, kutu oyunları gibi çeşitli aktiviteler ve tabii ki sevdiğiniz insanlar da olursa eğlence kaçınılmazdır.

Bilardo

Bilardo da arkadaşlarla yapılacak ilginç ve eğlenceli aktiviteler arasında yerini korumaktadır. Son zamanlarda daha da popüler hale gelen bu oyunu oyun merkezlerinde saatlik ücret karşılığı oynayabilirsiniz. Oyun ücretini kaybeden takıma ödetmek tabii ki de opsiyoneldir.

Canlı Performanslar

  • Tiyatro: Tiyatro arkadaş grubuyla gidildiğinde farklı bir tat verir ve bu deneyimi herkes yaşamalıdır.
  • Konser: Özellikle büyük alanlarda verilen büyük konserler veya festival konserleri arkadaş grubuyla gidildiğinde ayrı bir eğlencelidir.
  • Canlı Gece Kulübü Performansları: Özellikle genç arkadaşlar arasında yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerden biri canlı gece kulübü performanslarına katılmaktır. Hafta sonu arkadaşlarınızla birlikte güzel bir kulübe gidebilir ve haftanın yorgunluğunu üzerinizden dans ederek atabilirsiniz. Gece kulüplerindeki bu canlı performanslar, genelde özel ışıklandırma eşliğinde yapılan dj şovlardır ve bu kulüplerdeki şovlar dans etmeyi sevenler için harika bir ambiyans oluşturulmaktadır.