Eğlenceli hafta sonu aktiviteleri yazıları serimizin üçüncü ve sonuncusunda sizlere sevgiliyle yapılacak eğlenceli hafta sonu aktivitelerini tanıtıyor olacağız.

Sevgiliyle Yapılacak Eğlenceli Hafta Sonu Aktiviteleri

Haftasonu sevgilinizle birçok farklı aktiviteye katılabilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz. Bu aktivite ve etkinlikleri sizin için derledik.

Sinema

Sevgiliyle birlikte sinemaya gitmek çiftler arasında yapılan en eski aktivitelerden biri olabilir, yine de hiç eskimemiştir ve de eskimeyecektir. Sinemaya sevgiliyle gitmek arkadaş ve aileyle gitmekten çok daha farklıdır. Fakat bu romantik aktiviteyi başarıyla gerçekleştirmek için izleyeceğiniz filmi de dikkatli seçmeniz gereklidir.

Akşam Yemeği

Sevgiliyle akşam yemeği oldukça romantik ve bir o kadar da özel bir aktivitedir. Bunun için illa gösterişli bir mekana gitmenize gerek yoktur, sonuçta akşamı özel kılan mekan değil sizsiniz. Fakat yine de kötü bir yer seçmemeye dikkat etmenizi tavsiye ederiz. İlla bir mekana gitmenize de gerek yok, kendi evinizde vereceğiniz akşam yemeği de bir o kadar romantik olabilir. Eğer yemeği kendiniz yapacaksanız, ki bu çok daha özel ve uygun bütçeli olacaktır, tatlıyı menünüzden asla eksik etmeyin. Eğer menünüzde tatlı varsa yemeğinizin kalitesi birden bire artacaktır ve partneriniz ne kadar önemsendiğini görecektir. Eğer tatlıyla çok uğraşmak istemiyorsanız veya tatlı yapımı konusunda kendinize güvenmiyorsanız marketlerde sunulan pişmemiş hazır tatlılardan alarak kendi fırınınızda kolaylıkla tatlı yapabilirsiniz. Bu arada mumları da unutmayın!

Canlı Performanslar

  • Tiyatro: Sevgiliyle tiyatroya gitmek oldukça romantik bir aktivite olabileceği gibi ilişkinizin kültür düzeyini de artırır. Eğer tiyatroya ilginiz varsa ve aynı şekilde partnerinizin de ilgisi varsa, ortak ilgi alanlarınızı değerlendirmeniz, aranızdaki bağın güçlenmesini sağlayacaktır.
  • Opera ve Bale: Sevgilinizle opera veya bale gibi etkinliklere gitmek sizi sevgilinizin gözünde daha da iyi bir konuma getirecektir. Ayrıca opera veya bale bir hafta sonunuzu değerlendirmek için oldukça güzel bir aktivitedir.
  • Konser: Canlı konserler sevgiliyle gidildiği zaman harika anılar oluşur, özel şarkılar seçilir ve çiftler arasındaki yakınlık artar. Sevgilinizle mutlaka büyük çaplı bir konsere gitmeniz gerekmiyor. Bir hafta sonu canlı performans mekanlarından birine gidip samimi bir şekilde yanınızda sevgilinizle hoşça vakit geçirebilir, ortamın büyüsünden faydalanabilirsiniz.