İstanbul’da Bir Fener: DasDas

İstanbul, gerçekten çok kozmopolit bir şehir ve bu yönüyle birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapması kadar da normal bir şey yok. Hal böyle olunca, insanlar da haliyle mekân ya da kişi seçme konusunda zorluklar yaşıyor. Her ne kadar bu durum eskiden çok fazla sorun olsa da, şimdilerde internet kullanımının artması ve mekânların bu alanda marka bilinirliklerine ciddi önem vermesi ile etkinlik seçmek görece daha kolay bir hal aldı.

İki yakaya bölünmüş bu harika şehirde, hemen her gün büyük etkinlikler görmek mümkün. Bu sebeple, kendi zevkinize uygun bir etkinliği seçmek daha önce hiç olmadığı kadar kolay.

İki yaka demişken, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın parlayan yıldızı olarak gösterilen Ataşehir, son dönemde gerçekten de kültür sanat anlamında büyük bir gelişme yaşıyor. İlçede birçok mekânda çok kaliteli grupları ve sanatçıları dinlemek mümkün hale gelirken açılan mekânlar da kaliteleri ile hem Türkiye’deki hem de Avrupa’daki muadillerinden geri kalmadıklarını kanıtlamaya çalışıyor.

Bu noktada hizmet kalitesi ve ağırladığı kaliteli isimler ile dikkat çeken bir mekân da Ataşehir’de yer alan DasDas. Birçok otoritenin Ataşehir’de kültür sanatın kalbinin attığı yer olarak nitelediği mekân, gerçekten de özellikleri ile parmak ısırtıyor.

DasDas’da Eğlence Hiç Bitmiyor!

Arkasında Mert Fırat, Harun Tekin ve Koray Candemir gibi çok tanıdığımız ve aşina olduğumuz isimlerin olduğu mekân, İstanbul’da Anadolu Yakası’nın parlayan yıldızları arasında gösteriliyor. Hem tiyatro, hem yemek, hem de müzik konusunda aktif ve dinamik olmayı başaran DasDas, oldukça güzel bir merkez olarak nitelendiriliyor.

Bir adet büyük performans sahnesi, tiyatro salonu ve dünya mutfağının en gözde yemeklerinin servis edildiği bir de restoran bulunduran DasDas, bu yönüyle gerçekten her şeyi bir arada bulabileceğiniz bir mekân olarak görülebilir.

Aynı zamanda, müzik sahnesi de oldukça popüler olan mekân, haftanın 6 günü oldukça aktif. Beyoğlu ya da Avrupa Yakası’ndaki diğer gözde merkezlere ulaşım sıkıntısı çekenler için muhteşem bir alternatif olarak ön plana çıkan DasDas, her geçen gün biraz daha kendini geliştiriyor ve büyümeye devam ediyor.