Milyonlarca insanın yuvası olan İstanbul birçok özelliğiyle dünya genelinde ünlüdür. Binlerce yıllık geçmişiyle, gördüğü ve barındırdığı sayısız kültürlerle, iki kıta arasında köprü olmasıyla bilinen bu uyumayan şehir, gece hayatıyla da oldukça ünlüdür.

Gece hayatıyla yurt dışından da her yıl binlerce turisti çeken İstanbul’da her geçen gün yeni eğlence ve etkinlik mekanları açılmaktadır. Rekabetin hızla artığı bu piyasaya değişik ve ilginç etkinlik mekanları da dahil olmuştur.

Bu sebeple sizler için İstanbul’un çeşitli etkinlik mekanlarını inceledik ve arkadaşlarınızla en iyi şekilde vakit geçirebileceğiniz farklı konseptli mekanları aşağıdaki yazımızda tanıttık.

1.Club Olimpia

İstanbul’un en köklü eğlence semtlerinden olan Beyoğlu, Taksim’de bulunan Club Olimpia yıllardan beridir eğlence hayatında hizmet vermektedir. Full bar özelliğine sahip bu mekanda localar da bulunmaktadır. Çeşitli performansların ve etkinliklerin düzenlenebileceği bu mekanda isteğe göre masa sandalye düzeni de kurulabiliyor.

2.Gizli Kalsın

Gizli Kalsın İstanbul’un en ünlü fakat en gizli gece kulüplerinden biri olma yolunda ilerliyor. Şehrin meşhur eğlence semti Bebek’te yer aldığı iddia edilen bu mekana söylentiye göre bir pizzacının içecek dolabından giriş sağlanabiliyor ve içeride kamera kullanımı kesinlikle yasak. Ünü kulaktan kulağa yayılan bu gizli gece kulübü çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

3.IF Performance Hall

IF Performance Hall Türkiye’de marka haline gelmiş ve çeşitli konserler ile etkinliklere ev sahipliği yapan mekandır. İstanbul’da Kadıköy ve Beşiktaş olmak üzere iki tane mekan bulunduran IF Performance Hall’de full bar mevcuttur fakat oturma düzeni yoktur. Daha çok konserler üzerine etkinlik yapan bu mekanda Türkiye’nin en ünlü canlı performans sanatçıları mutlaka konser vermiştir. Ayrıca bu mekanda sahne almak için ünlü olma koşulu da yoktur, IF Performance Hall sahnesi herkese açıktır.

4.DoRock

Sıcak havasıyla ve kaliteli konserleriyle dikkat çeken DoRock küçük fakat bir o kadar da ünlü bir etkinlik mekanıdır. Barıyla, masalarıyla ve sandalyesiyle arkadaşlarla oturup vakit geçirmeye gidilebilen bu mekan her gün çeşitli canlı performans etkinliklerine -çoğunlukla konserlere- ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’da birkaç şubesi bulunmaktadır.