İstanbul’un kalabalık nüfusunun eğlence ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak için birçok canlı performans, gösteri ve etkinlik mekanı aktif olarak hizmet veriyor. Her gün bir yenisi eklenen bu başarılı mekanlar arasında, değişik tarzı ve konsept çalışmasıyla ismini duyurabilmiş mekanlar daha fazla müşteri çekiyor. Hem iç atmosferi, hem fiyatları hem de yansıttığı tarzı açısından İstabulluların gözünde bir numara olan mekanlar genellikle Beşiktaş ve Kadıköy ilçelerinde bulunuyor.

İstanbul: Her Tarzda Her Konseptte Canlı Etkinlik ve Performans Mekanı Bulmak Mümkün

İstanbul’un en dikkat çeken en kaliteli etkinlik mekanlarını sizler için derledik.

Cemiyet

İsmini İstanbul’un renkli cemiyet hayatından alan ve aslında toplumun bu sınıfına göndermede bulunan Cemiyet, son derece iyi restore edilmiş, başarılı bir ses sistemine sahip, toplumun her kesiminden müzisyenlerin ve grupların konser verdiği bir kapalı alan canlı performans mekanı. Taksim’de Tünel’e sadece otuz saniyelik bir mesafede bulunan Cemiyet, dünyanın farklı köşelerinden etnik müzik gruplarını da gururla sahnesinde ağırlıyor. En son Eda Baba gibi sevilen isimlerle, Manuş-u Ala gibi swing söyleyen bir grubu ağırlamış, dikkatleri üzerine çekmişti.

BKM Mutfak

Yıllarca Türkiye televizyonlarında seyircinin kalbine taht kuran BKM Mutfak ve Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibinin yetiştiği mekan Beşiktaş’ta bulunuyor. Bu ekipten oyuncuları hala mekanda görmek mümkündür. Güncel olarak mizah gösterilerine ve canlı performanslara yer verilir.

Bomonti ALT Mekan

Bomontiada’daki etkinlik mekanlarından oldukça farklı tarzda bir çizgiye sahip olan ALT Mekan, aslında Kadıköy’ün Yel Değirmeni mahallesinde, köşedeki ufak bir barda mütevazi bir festival olarak başladı. Şimdilerde ise sanatın her koluna dair yaptığı işleri ve düşüncelerini sergilemek isteyen, yeni işler ve fikirler yaratmak isteyen gençleri koşulsuz bir şekilde ağırlamakta.

Punch Kadıköy

Gençlerin ve genç kalmak isteyenlerin, haftada en az iki kere başarılı kokteylleri ve bira menüsü için uğradığı etkinlik mekanı olan Punch, oldukça ferah bir iç mekana ve sıcak bir atmosfere sahip. Punch’ta sahne alan müzik grupları her ne kadar blues, rock ve jazz alanında olsa da, küçük veya etnik grupların da müzikle ilgilenen herkesi açık-sahne açık-mikrofon tekniği ile sahneye davet ettiği bir etkinlik mekanıdır. Kadıköy’de bulunur.