İstanbul Türkiye’nin en kalabalık nüfuslu şehri. Bu sebeple de eğlence mekanlarına, lüks tüketime ve canlı bir gece hayatına olan talep bir hayli yüksek. Hafta içi yoğun bir iş temposuyla boğuşan insanlar tatil günlerini ve özellikle hafta sonlarını İstanbul’un en renkli ve en çok sevilen performans mekanlarında geçirmek istiyor. Yaklaşık on beş sene öncesine kıyasla, İstanbul’un ses getiren ve en çok beğenilen etkinlik ve performans mekanları Beyoğlu, Nevizade, Pera, Nişantaşı ve Taksim bölgelerinden Beşiktaş ve Kadıköy ilçelerine kaymış durumda. Bunun sebebi, insanların Kadıköy ve Beşiktaş’ta bulunan etkinlik ve canlı performans mekanlarında kendini daha rahat ve daha güvende hissediyor olması. Özellikle son dönemlerde öne çıkan, İstanbul’un en popüler canlı müzik, etkinlik ve performans mekanlarını sizler için derledik.

İstanbul’da Canlı Performans ve Renkli Bir Ortam Denince Adres Kadıköy

Kadıköy’de eskiden restoran ve kafe olarak hizmet veren işletmelerin bir kısmı, yerini canlı performans ve etkinlik mekanına bıraktı. İzleyicilerine stand-up gösterileri, konserler ve kabare şovları sunan bu mekanları sizler için derledik:

  • Taşra Kabare Mekan: Kadıköy’ün son yıllarda göz dolduran en güzel canlı performans mekanlarından biri olan Taşra’da kabare şovlarından, etnik konserlere, söyleşilerden, şiir dinletilerine birçok etkinlik düzenleniyor. Yeni nesilden birçok genç sanatçının çıkıp ilk şarkılarını söylediği Taşra, daha önce Eda Baba ve Seda Şener gibi ünlü isimleri ağırladı. Rıhtıma yakın olması ve elverişli konumu sebebiyle tercih sebebi.
  • Karşı Sahne: Kadıköy’de canlı olarak punk rock, rock ‘n’ roll ve hafif rock dinlemek isterseniz herkes Karşı Sahne’yi en ideal mekan olarak gösterecektir. Son derece iyi teknik donanıma sahip ses sistemi, zengin içecek menüsü ve ferah ortamı ile aile veya arkadaşlarınızla gönlünüzce eğlenebileceğiniz güvenli bir mekan.
  • Türkan Meyhanesi: Kadıköy’ün Türk Sanat Müziği, Ege ezgileri ve etnik müzik dinlemek isteyen kitlesine hitap eden bu mekan, “Yeni Nesil Meyhane” sloganıyla müşterilerine hizmet veriyor. Meze çeşitleri, rakı çeşitleri, balık çeşitleri oldukça tatmin edici. Bunun yanı sıra iç dekorasyonda kullanılan Zeki Müren ve Müzeyyen Senar fotoğrafları, arkadaşlarınız veya ailenizle hoşça vakit geçirebileceğiniz bu keyifli meyhane ortamını tamamlıyor. Bu sebeple her yaş grubundan insan tarafından ziyaret ediliyor.