İstanbul’un En İyi Mekanları

Gerçekten tüm yerleri ile İstanbul sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da sayılı güzel şehirlerinden birisi olarak biliniyor. 20 milyona yakın kişinin yaşadığı ve her gün çok fazla sayıda yerli ya da yabancı turisti ağırlayan şehir, birçok ülkeden çok daha kalabalık bir nüfusa sahip. Elbette bu kadar kalabalık bu nüfusa sahip olunca eğlence mekanlarının da önemi bir o kadar artıyor.

Bu kadar fazla kişiye hizmet vermek isteyen çeşitli kurumlar, farklı alanlarda kendilerini geliştiriyor. Gece kulüpleri, barlar, meyhaneler, konser alanları ve performans ile gösteri sanatlarının yapıldığı yerler İstanbul’da çok revaçta.

Her gün yüzlerce, hatta belki de binlerce kişi bu alanlarda gerçekleşen etkinliklere biletler alıyor ve sevdiği grupları, sanatçıları ya da komedyenleri dinleme şansına sahip oluyor. Biz de bugün sizlere bu alanda en iyi olan yerler ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz.

İstanbul’un En Gözde Performans Mekanları

Artık günde iki üç farklı konserin olduğu ve müzik severlerin seçim yapmakta dahi zorlandığı günleri yaşıyoruz. İstanbul’da birçok konser mekanı bulmak mümkünken bunların en iyilerinden birisinin Salon IKSV olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli kültür sanat etkinliklerinin de büyük bir özenle gerçekleştirildiği mekan, aynı zamanda tarihi Deniz Palas’ta yer alması ile de çok dikkat çekiyor ve her gün misafirlerini ağırlıyor.

Bir diğer gözde mekan ise Beyoğlu’nun artık simgeleri haline gelmiş yerlerden birisi olan Babylon. Yaklaşık 20 yılı aşkın süredir İstanbul’da en büyük ve en gözde konserlerin gerçekleştirildiği mekan olan Babylon, hemen her gün oldukça aktif bir mekan olarak dikkat çekiyor.

Yine bir başka gözde mekan ise Küçük Çiftlik Park. Yaklaşık 17 bin kişilik bir kapasiteye sahip olan ve yine İstanbul’un en gözde semtlerinden olan Beyoğlu’nda bulunan bu mekan, diğerlerinin aksine kapalı yerine açık hava konser alanı olarak hizmet veriyor.

Yılın çeşitli dönemlerinde hem konserler, hem de farklı birçok festivalin düzenlendiği ve birçok katılımcının ağırlandığı bu mekanın da, İstanbul’un bu konser ve performans alanında yükünü çeken merkezlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz