Türkiye’de Bulunan En İyi 6 Canlı Performans Yeri

Türkiye’nin farklı noktalarında son derece başarılı ve adından söz ettiren birçok canlı performans mekanı bulunur. Her daim dolup taşan bu mekanların en iyilerini sizler için derledik.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi – İstanbul

Zorlu Performans Sanatları Merkezi İstanbul’un en prestijli sahnelerinden birini barındırmaktadır ve şimdiye kadar dünyaca ünlü gösterilere ev sahipliği yapmıştır. Bu gösterilerden en güncel olanları Notre Dame de Paris Müzikali, Ghost Müzikali ve Alice Müzikali’dir.

Küçükçiftlik Park – İstanbul

Küçükçiftlik Park Türkiye’nin en önemli konser merkezlerinden biridir. Büyük bir kapasiteye sahip olan bu açık hava konser yerinde her sene çeşitli standlar kurulur ve çeşitli festivaller düzenlenir. Aerosmith ve Guns N Roses gibi dünyaca ünlü gruplar burada konser vermiştir.

Bodrum Gümüşlük Antik Taş Ocağı – Muğla

Gümüşlük Antik Taş Ocağı yaz tatillerinin vazgeçilmez adresi olan Bodrum’da bulunur. Açık hava amfi düzenine sahip bu sahne her sene Türkiye’nin en ünlü müzisyenlerini ağırlamaktadır.

Aya İrini Kilisesi – İstanbul

Aya İrini Kilisesi tarihi bir kilise olmakla birlikte birçok etkinliğe ev sahipliği de yapmaktadır. Bu etkinliklerden bazılarını konserler ve tiyatrolar gibi canlı performanslar oluşturmaktadır. Bizans döneminde inşa edildiği düşünülen bu kilise, akustik özelliğiyle meşhurdur.

Halikarnas Disko – Muğla

Tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Halikarnas günümüzde Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yer almaktadır. Ünüyle tüm dünyadan turist çeken bu gece kulübünde her gece değişik performanslar yapılmaktadır. Burayı diğer mekanlardan farklı yapan özellik ise kulübün tek bir konser veya dj şov performansına odaklanmıyor oluşudur. Her gece Halikarnas Disko’nun farklı farklı yerlerinde dansçılar, ateş sanatçıları, jonglörler ve değişik şovmeni programlarını sergilerler. Bütün dansçı ve şovmenler ana etkinliğe senkronize bir şekilde gösteri yapmaktadır. Ana etkinlik ise genelde DJ performanslarından meydana gelmektedir.

Club Olimpia – İstanbul

İstanbul’un gece hayatının vazgeçilmez ismi olan Beyoğlu birçok gece kulübünü bünyesinde bulundurur. Bunlardan biri de ses kalitesi ve ilginç canlı şovlarıyla dikkat çeken Club Olimpia’dır.

Sortie – İstanbul

Sortie, İstanbul’un oldukça değerli bir konumunda bulunan bir gece kulübüdür. Burada canlı müziğin ve dansın keyfini çıkarırken bir yandan da eşsiz İstanbul ve boğaz manzarasını izleyebilirsiniz.