Kadıköy’de Müzik Keyfi

İstanbul’da kalıyorsanız ve bir akşamınızı özel geçirmek istiyorsanız, Kadıköy’de bir müzik şölenine ne dersiniz? Çeşitli müzisyenler performanslarını Atölye Hangart’ta gerçekleştirirken size de bu müzik dinletisinin tadını çeşitli lezzetlerle ve keyifli sohbetlerle çıkarmak kalıyor. Hangart 2015’te kurulan ve o tarihten beri müzik dinletileri, sergi, sinema, okuma, drama ve hobi etkinlikleri gibi çeşitli etkinliklerle konuklarını ağırlayan bir kafe ve üretken sanat atölyesidir. Hangart’ın diğer müzik mekanlarından farkı ise yenilikçi olmasıdır. Birçok genç müzisyen eşsiz ve modern tarzlarıyla burada hünerlerini sergiler. Yakın zamanda gerçekleşen popüler etkinlikler ise şöyle:

Duble Salih

Salih Nazım Peker ile Salih Korkut Peker’in içinde bulunduğu iki kişilik bu müzik topluluğu, Anadolu’dan seçtikleri unutulmaz ezgileri kendi yenilikçi tarzlarıyla yorumlayarak 17 Mart akşamı Hangart’ta dinleyenlere müzikal bir şölen yaşattılar. Duble Salih’in en çok bilinen eserleri arasında Mapushane Çeşmesi ve Çukur dizisinde de yayınlanan Giresun Türküsü Mican sayılabilir.

Anadolu topraklarından gelen ezgilerimizi modern ve deneysel bir açıdan yorumlamakta oldukça başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Geleneksel tarz ile blues, flamenko ve bluegrass elementlerini harmanlayarak dinleyicilerine mükemmel bir müzik şöleni yaratan bu ikili, Hangart’ta da aynı şekilde unutulmaz bir akşama imza attılar.

Elif Çohaz Quintet

21 Mart akşamı Hangart Akustik Sahne, genç ama bir o kadar da başarılı bir müzisyeni ağırladı. 1993 doğumlu Elif Çohaz, müzik hayatına 8 yaşında org çalarak başladı. Caza olan ilgisini fark ettikten sonra caz vokal ve caz piyano çalışmalarına ağırlık verdi.

Elif Çohaz Quintet, 21 Mart akşamı caz ve soul ve funk tarzlarından esinlendikleri parçalar ile dinleyicilere keyifli bir performans sergilediler.

Ezgi Alaş

Bir diğer genç ve yetenekli müzisyen ise Ezgi Alaş. 1994 doğumlu Alaş, 3 yaşından beri müzik ile iç içe yaşayan bir sanatçı. Lise hayatında çeşitli yerlerde solistlik yaptıktan sonra Bilkent Üniversitesi Opera bölümünde okumaya başladı. Alaş, uluslarası platformlarda birçok kez Türkiye’yi temsil ederek başarılarıyla madalyalar kazandı. Günümüzde R&B, pop, funk gibi şarkıları yorumlayarak sahnelerde yer alan Alaş, 16 Mart akşamı Hangart’ta unutulmaz bir performansa imza attı.

Akşamınızı dolu dolu geçirmek istiyorsanız, Hangart’ın gelecek etkinliklerine bir göz atmanızı şiddetle öneriyoruz.