SALON IKSV’YE KİMLER GELECEK?

İstanbul’da, Galata ve Şişhane’nin arasında sanat ve kültür etkinlikleri düzenleyen Salon IKSV, farklı alanlarda sanatçıları, dinleyiciler ile buluşturuyor. Bakalım yaratıcı çizgisinden ödün vermeyen Salon IKSV önümüzdeki günler hangi sanatçıları ağırlayacak?

Caz Müziğe Doyun: Alice Phoebe

Alice Phoebe Güney Afrika’da doğdu, daha sonrasında ise Berlin’e yerleşti. Şimdi ise orada yarattığı müziğini dünyayı turlayarak herkesle paylaşıyor.

Küçük yaşlarda piyano ve gitar çalmayı öğrenen Alice, yine genç yaşlarda doğduğu yerden ayrıldı. Paris ve Amsterdam sokaklarında uzun bir süre sokak müzisyenliği yaptı. İlk EP’si ile oldukça ses getiren Alice, birçok plak şirketini peşinden koşturdu. Fakat birçok tarzı birlikte işleyen bu müzisyen, müziğin bağımsızlığına inandığı için bildiği yoldan gitmeye devam etti. Şimdi ise yolu Salon IKSV’den geçiyor. 5 Nisan Cuma günü caz müzik sevenler ile buluşacak.

Rock’n Roll Yaşamaya Devam Ediyor: The Liminanas

Salon IKSV’ye çok tatlı bir çift geliyor. O kadar tatlılar ki hayatlarını Rock’n Roll ile taşımışlar ve Dünya’yı turluyorlar.

Fransız Marie & Lionel Limanana 2010’da kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini çıkarttılar. 2012 ve 2013 yıllarında diğer albümleri de bir öncekini takip etti. Bu albümlerinde Saykodelik Rock, Garaj Rock, ve Blues türlerini harmanlayan Liminana çiftinin enstrüman paylaşımı ise şöyle: Marie davul ve vokaldeyken, Lionel ise gitar, bas gitar, org ve vokal rollerinde. The Limananas Orjinal müzikleriyle sizi 13 Nisan Cumartesi günü Salon IKSV’ye bekliyor.

Hızlı Çıkışlı Synthpop: Jakuzi

Son zamanların en hızlı yükselen yerli albümlerden biri olan Hata Payı’nın ilk konserleri Salon IKSV’de gerçekleşecek.

Kutay Soyocak ve Taner Yücel tarafından 2016 yılında kurulan Jakuzi, akıllara takılıp defalarca tekrarlatan synthleriyle ve Kutay Soyacak’ın özel vokaliyle eşsiz bir çizgi yakaladı. Bu tarzda farklılık yaratarak hızlı bir şekilde listelerin en başlarında yer almayı başardılar. Eski albümlerinden daha karanlık temalar içeren bu yeni albümleri new-wave, post-punk, dark-wave esintileri içeriyor. Daha önce Salon IKSV’de gerçekleştirdikleri tüm konserlerinin biletleri hızlıca tükenen Jakuzi, iHata Payı/i albümüyle 16 ve 17 Nisan’da art arda gerçekleştirecekleri konserler ile, tüm hayranlarını mutlu edecek.